Imię
Nazwisko
Numer telefonu
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Do każdego z powyższych można zastosować jako opcję dodatkowy zbiornik między oczyszczalnią, a systemem odprowadzenia ścieku i gromadzącą się w nim wodę wykorzystywać np. do nawadniania ogrodu.

To rozwiązanie wykonywane jest w ostateczności kiedy gleby mamy ciężkie, a sam poziom gruntów jest wysoki. Stosowany jest wtedy dodatkowy zbiornik, zwany przepompownią, pomiędzy urządzeniem oczyszczalni, a systemem drenażowym. Jest to jedyne rozwiązane stosowane w takich warunkach, jednocześnie tanie w eksploatacji dla klienta.

Przy tym wariancie mamy możliwość 2 systemów montaży. Pierwszy z nich jest klasyczny prowadzony cienkimi nitkami, drugi natomiast jest poletkiem zajmującym około 25m2. Rozwiązanie drenażowe stosujemy na gruntach dobrze przepuszczalnych z niskim poziomem wód gruntowych. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie,

Wariant, którego atutem jest mała powierzchnia pod zabudowę ( około 20 m2 ). Stosowany jest kiedy grunty są dobrze przepuszczalne, a poziom wód niski. Studnia chłonna będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku, kiedy grunt do pewnego momentu (max 4m) jest ciężki, nieprzepuszczalny (glina, iły), a pod nim znajduje się grunt chłonny.

Odprowadzenie do poletka drenażowego w nasypie

Odprowadzenie do drenażu rozsączającego lub poletka drenażowego

Odprowadzenie do studni chłonnej

Odprowadzenie do cieku wodnego

Taki system montujemy w przypadku kiedy przez działkę przebiega rów melioracyjny lub ciek wodny. W takim rozwiązaniu nie bierzemy w ogóle pod uwagę rodzaju gruntu. Możliwe jest zastosowanie praktycznie w każdych. 

Przy takim systemie odprowadzenia najczęściej wymagane będzie uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego na wyprowadzenie przyłącza. Następnie należy ustalić z gminą czy konieczne będzie badanie oczyszczonego ścieku oraz z jaką częstotliwością wykonywania.

WARIANTY ROZWIĄZAŃ ODPROWADZENIA OCZYSZCONEGO ŚCIEKU

Komora osadu wtórnego - znajdujące się jeszcze w ścieku pozostałości osadu kierowane są za pomocą pompy mamutowej do pierwszej komory, gdzie osiadają na dnie. Całość procesu wspomagana jest przez okresowe dozowanie powietrza poprzez rurowe dyfuzory drobnopęcherzykowe, do których powietrze dostarczane jest z dmuchawy membranowej

Komora nitryfikacji - zachodzi tutaj proces oczyszczania tlenowego. Znajduje się tu mechanicznie napowietrzone złoże biologiczne w postaci szczepów bakterii tlenowych, które namnażają się na tzw. kształtkach. Dochodzi tu również do namnażania się osadu czynnego, co wspomaga proces oczyszczania

BUDOWA
BIOLOGICZNO-CHEMICZNEJ 
OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Komora segregacji - zachodzi tu oddzielanie tłuszczów i części stałych zawartych w ściekach

Dozownik - urządzenie dozujące środek chemiczny obniżający stężenie azotanów i fosforanów w oczyszczonym ścieku

Komora klarowania - z tej części oczyszczony ściek trafia już do systemu rozsączającego, cieku wodnego lub zbiornika szczelnego

Komora denitryfikacji - pełni rolę osadnika gnilnego. W tej komorze odbywa się beztlenowe oczyszczanie ścieku

Przydomowa biologiczno-chemiczna oczyszczalnia ścieków EKO-BIOCh

Zadzwoń do nas

+48 509 041 370

biuro@heatathome.pl

11 Listopada 5A,

95-070 Aleksandrów Łódzki

Na skróty

Przydatne linki

Newsy

Najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt firmy EKO-BIO. Wzbogacenie gamy asortymentowej o tą pozycję wymusiło rozporządzenie ministra środowiska. W konsekwencji EKO-BIO wprowadziło na rynek pierwszą przydomową oczyszczalnię biologiczno-chemiczną. EKO-BIOCh jest rozszerzoną wersją oczyszczalni biologicznej. Jej innowacyjność opiera się na dozowaniu środka chemicznego. Efektywność tego rozwiązania według jednostki audytującej to aż 95% usuniętego fosforu. 
Rozwiązanie to jest możliwe do montowania, w każdej oczyszczalni typu EKO-BIO, więc nie wymusza zakupienia nowego zbiornika oczyszczalni ścieków.

 

EKO-BIOCh jest jedynym produktem, który według ustawy Dz. U. z 2014 r. poz. 1800 z późn. zm. może b yć montowany w aglomeracjach miejskich powyżej 100 000 RLM.

 

Oczyszczalnia biologiczna działa praktycznie bezobsługowo. Wystarczy raz na 2 tygodnie wrzucić tabletkę z bakteriami do toalety oraz raz na 9 miesięcy zamówić wóz asenizacyjny by wybrał nieoczyszczony osad. Koszty eksploatacji to około kilkunastu złoty miesięcznie.
 

Zadzwoń do nas

+48 509 041 370

Lokalizacja

ul. 11 Listopada 5A

95-070 Aleksandrów Łódzki

 

Napisz do nas

biuro@heatathome.pl

Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą wizje lokalną na terenie inwestycji. 
Nasz specjalista dobierze odpowiednie rozwiązanie na warunki wodno-gruntowe panujące na działce. Takie spotkanie pozwoli przygotować dla Ciebie indywidualnie dopasowaną ofertę.