OGRZEWANIE KAMIENIC | Heat at Home

 

OGRZEWANIE KAMIENIC

Heat at Home | 12 sierpnia, 2020

Rewitalizacja kamienic jest w ostatnich latach bardzo modna. Dawanie ugryzionym zębem czasu budynkom nowego życia to świetny pomysł na poprawienie walorów estetycznych miasta i dobry plan zagospodarowania lekko zapomnianej przestrzeni. Jednak przerabianie starych kamienic na nowoczesne apartamentowce wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Jednym z głównych problemów jest brak możliwości naruszania wielu elementów kamienicy. Tym samym problematycznym staje się przeprowadzenie wszelkich instalacji. W końcu nikt nie chce w żaden sposób zmniejszać pomieszczeń, rezygnować z oryginalnych rozwiązań architektonicznych, a tym samym zatracać uroku kamienic.

Wielkim wyzwaniem zawsze jest przeprowadzenie instalacji grzewczej. Często, aby zrobić chociażby ogrzewanie podłogowe, należy wykonać strop betonowy. Niestety w większości przypadków są to prace bardzo czasochłonne oraz konstrukcyjnie ciężkie do wykonania. Zaleca się więc stosowanie innych rozwiązań. Na tym problemy się jednak nie kończą. Naszą uwagę powinny przyciągnąć kominy kamienic, które bardzo często są w słabej kondycji. Wymagają frezowania, czyszczenia, a najlepiej zastosowania wkładu. Przy kilku piętrach kamienicy generuje to spore koszta i wymusza na nas obowiązek systematycznego dbania o przewód kominowy.

Rozwiązaniem tych problemów jest zastosowanie folii grzewczej. Pozwala ona uniknąć konieczności dokonania demontażu starej podłogi. Co najważniejsze instalacja jest lekka, więc nie wymaga wykonania dodatkowych wzmocnień konstrukcji. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze oraz zmniejszamy ryzyko stresu wynikającego z przedłużających się prac remontowych.

Dodatkowo decyzja, by zamontować w kamienicy folię grzewczą pozwala na całkowite zrezygnowanie z komina, dzięki czemu nie musimy się martwić, czy stary przewód kominowy jest sprawny. Od tej pory nie wzywamy też nikogo do sprawdzenia, czy komin nie jest zapchany. Pozbywamy się niepotrzebnego problemu, korzystając z łatwiejszych metod ogrzewania budynku.

phone