WYGODA | Heat at Home

 

WYGODA

Heat at Home | 14 sierpnia, 2020

Zastosowanie ogrzewania folią to przede wszystkim wygoda. Wygoda, którą zauważyć można w wielu aspektach ogrzewania Heat at home.

Przede wszystkim decydujący się na takie rozwiązanie mogą praktycznie zapomnieć o jakiejkolwiek obsłudze i innych czynnościach zabierających ich cenny czas.

Do naszych obowiązków nie należy nic oprócz ustawienia na termostacie temperatury. Nic więcej nas nie interesuje. Nie ma żadnych czynności obsługowych, nie musimy martwić się o przeglądy. Zdarza się, że instalacje tradycyjne (wodne) – podłogówka i grzejniki – się zapowietrzają. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku ogrzewania folią. Nie ma też konieczności posiadania osobnego pomieszczenia dla urządzeń obsługujących instalację, żadnej kotłowni, pieca stałopalnego czy gazowego. Dzięki temu zyskujemy cenne metry powierzchni, które możemy dowolnie wykorzystać. Możliwe jest również zupełne zrezygnowanie z dodatkowego, zbędnego pomieszczenia.

Istotnym punktem wydają się być również walory estetyczne takiego rozwiązania. Brak konieczności stosowania grzejników pozwala na dowolne zagospodarowanie ścian. Nie musimy zastanawiać się, gdzie umiejscowić kaloryfery. Podobnym problemem jest często niefortunne usytuowanie w domu komina, które powoduje, że pomieszczenie staje się „nieustawne”. Ogrzewanie folią nie rodzi tego typu efektów ubocznych. Nie generuje spalin, które muszą być odprowadzane, a to umożliwia całkowitą rezygnację z komina. Pozwala lepiej zaplanować aranżacje pomieszczeń.

Wiele osób głowi się, na jakie postawić ogrzewanie w domkach letniskowych, użytkowanych okresowo. Czasami nachodzi nas ochota zimowego wyjazdu nad morze, w góry czy nad jezioro. Czy warto zdecydować się na ogrzewanie domku letniskowego przy użyciu tradycyjnej instalacji? Rzeczywiście bardzo często pada na wybór zastosowania ogrzewania centralnego. Niestety w domkach letniskowych bywamy rzadko. Woda w instalacji może zamarznąć, co jest scenariuszem bardzo nieprzyjemnym. Pozornie ratującym sytuację rozwiązaniem jest zastosowanie glikolu. Jest to inwestycja niepewna i zwiększająca koszta. Innym pomysłem jest zainwestowanie w kominek, który nie ułatwia nam wypoczynku i wymaga naszej ciągłej uwagi. Najlepszym rozwiązaniem jest niewątpliwie folia grzewcza! Bezobsługowa, bardzo szybko działająca, niesprawiająca problemów pod naszą nieobecność. A dodatkowo wejście w posiadanie instalacji fotowoltaicznej sprawi, że staniemy się praktycznie niezależni od świata.

Ogrzewanie folią należy do ogrzewania powierzchniowego, które jest dla organizmu człowieka najzdrowszym wyborem. Równa temperatura na powierzchni całego pomieszczenia zapewnia wygodę i komfort użytkowania, a przebywanie w tak ogrzewanym domu jest dla człowieka dużo przyjemniejsze.

 

 

 

 

phone