Zadzwoń do nas

+48 509 041 370

01 października 2022

Folia czy mata grzewcza? Czym się od siebie różnią?

Folia grzewcza nazywana często folią grzejną to cienki i elastyczny grzejnik na podczerwień. Możemy montować ją na podłodze lub na suficie. Mata to bardzo cienki przewód grzewczy, który znajduje się na siatce z włókna szklanego. Ekologia, bezpieczeństwo i żywotność obu produktów to tylko jedne z zalet tego rodzaju ogrzewania.

 

Wiemy już po krótce czym są obie formy ogrzewania elektrycznego teraz przejdźmy do zastosowań tego typu ogrzewania. Dzięki swojej funkcjonalności jest to ogrzewanie, które ma wiele przeznaczeń grzewczych. Folię możemy rozłożyć pod panelami a montaż maty grzewczej stosuje się zazwyczaj w wylewce lub pod glazurą.

 

Oba te systemy są skonstruowane tak, aby można nimi sterować w bardzo prosty sposób innowacyjną metodą czyli przez telefon. Termostat WI-FI posiada wyświetlacz LCD i pozwala na sterowanie ogrzewaniem foliami oraz matami grzewczymi. Dodatkowym atutem jest fakt, że ma baterie co ułatwia i umożliwia zapamiętanie wszystkich ustawionych przez nas wcześniej ustawień sterowania, kiedy zabranie w domu prądu. Kolejnym dużym plusem posiadania termostatu jest możliwość regulowania temperatury oraz ustawiania konkretnej godziny włączenia oraz wyłączenia grzania konkretnych pomieszczeń, które chcemy aby były grzane w danym momencie.

 

W jakich miejscach stosuje się ogrzewanie matami grzewczymi ?

Na pierwszym miejscu oczywiście stoją domy i mieszkania. Szybki i prosty montaż, bezpieczeństwo użytkowania oraz grzanie bezpośrednio pod płytkami sprawdzi się jako ogrzewanie kuchni czy łazienki. Na drugim miejscu jest możliwość ogrzewania kościołów, gdzie posadzka z kamienia jest bardzo zimna. Kolejnym miejscem, gdzie sprawdzą się maty grzewcze jest na przykład hala przemysłowa gdzie jest potrzebne ogrzewanie roślin czy w miejscu, gdzie odbywa się chów zwierząt.

 

W jakich miejscach stosuje się ogrzewanie foliami grzewczymi ?

Decydując się na montaż folii grzewczych pozbywamy się grzejników oraz zdobywamy dodatkowe miejsce dzięki braku konieczności posiadania kotłowni. Jako, że folia grzewcza układana jest bezpośrednio pod panelem podłogowym co daje efekt ciepłej podłogi. Idealnie sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak sypialnia, pokój dziecięcy czy salon. Kolejnymi miejscami, w którym zdecydowanie sprawdzi się grzanie foliami są domek letniskowy lub holenderski oraz kamper.

 

 

Mata czy folia grzewcza - które rozwiązanie wybrać ?

Nowoczesna i ekonomiczna specyfika obu produktów to zdecydowane zalety tych systemów. Oba rozwiązania różnią się specyfiką oraz zastosowaniem. Folie grzewcze emitują podczerwień nagrzewając tym samym przedmioty a nie powietrze dzięki czemu nie ma ruchu konwekcyjnego powietrza. Maty grzewcze natomiast grzeją tylko kable i idealnie sprawdzą się jako ogrzewanie kuchni czy łazienki. Klienci często decydują się na połączenie tych dwóch form ogrzewania co daje również nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz.

biuro@heatathome.pl

11 Listopada 5A,

95-070 Aleksandrów Łódzki

Na skróty

Przydatne linki

Newsy