Zadzwoń do nas
Przede wszystkim na samym początku powinniśmy zadać sobie pytanie czy w drodze, w której położona jest nasza działka znajduje się kanalizacja sanitarna.
Oczywiście są dwie opcje:
W przypadku gdy lokalna przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne wyraziło zgodę na podłączenie się do sieci mamy w obowiązku zrobienie przyłącza kanalizacyjnego
Jeśli NIE to:
Trzeba sprawdzić czy warunki zabudowy albo plan miejscowy zezwala na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków na działce.
Dalej pojawiają się kolejne rozwijające możliwości. Jeżeli mamy sytuację, gdzie z jakichkolwiek powodów możliwości zabudowy nie pozwalają nam na zastosowanie oczyszczalni zostaje nam jedynie opcja, którą jest bezodpływowy zbiornik na ścieki inaczej szambo.
Natomiast w przypadku kiedy okazuje się, ze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala nam na budowę biologicznej oczyszczalni konieczne jest sprawdzenie, czy nasza miejscowość jest aglomeracją powyżej 100 000 RLM czyli równoważnej liczby mieszkańców czy też nie.
W momencie kiedy jest wyższa wartość mieszkańców wybór musi paść na biologiczno-chemiczną oczyszczalnię. Dlaczego?
Ze względu na przepisy, które wymagają dużo większej redukcji azotanów i fosforanów w oczyszczonym ścieku. Aby osiągnąć ten efekt rozszerzyliśmy oczyszczalnię EKO-BIO o dozownik środka chemicznego, którym jest PIX 112. To właśnie on znacznie obniża zawartość fosforanów i azotanów w ścieku. Jeżeli miejsce, w którym mieszkasz nie przekracza 100 000 osób zamieszkałych możesz zdecydować się na ekologiczną, przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków.
Są różne wielkości zbiorników. Od czego w takim razie zależy wybór pojemności oczyszczalni?
– Od ilości osób stale użytkujących. A co w przypadku, kiedy zapraszacie gości na weekend lub święta? Kilkudniowy wzrost zrzutu ścieku nie wpływa źle na pracę oczyszczalni dzięki działaniu zastosowaniu komory jako magazynu. Wobec tego zrzut zostaje równomiernie rozłożony a działanie oczyszczalni jest płynne.
Na skróty
Przydatne linki
Newsy