Do każdego z powyższych można zastosować jako opcję dodatkowy zbiornik między oczyszczalnią,
a systemem odprowadzenia ścieku i gromadzącą
się w nim wodę wykorzystywać np. do nawadniania ogrodu.
To rozwiązanie wykonywane jest w ostateczności kiedy gleby mamy ciężkie, a sam poziom gruntów jest wysoki. Stosowany jest wtedy dodatkowy zbiornik, zwany przepompownią, pomiędzy urządzeniem oczyszczalni, a systemem drenażowym. Jest to jedyne rozwiązane stosowane w takich warunkach, jednocześnie tanie w eksploatacji dla klienta.
Przy tym wariancie mamy możliwość 2 systemów montaży. Pierwszy z nich jest klasyczny prowadzony cienkimi nitkami, drugi natomiast jest poletkiem zajmującym około 25m2. Rozwiązanie drenażowe stosujemy na gruntach dobrze przepuszczalnych z niskim poziomem wód gruntowych. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie,
Wariant, którego atutem jest mała powierzchnia pod zabudowę
( około 20 m2 ). Stosowany jest kiedy grunty są dobrze przepuszczalne, a poziom wód niski. Studnia chłonna będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku, kiedy grunt do pewnego momentu (max 4m) jest ciężki, nieprzepuszczalny (glina, iły), a pod nim znajduje się grunt chłonny.
Odprowadzenie do poletka drenażowego w nasypie
Odprowadzenie do drenażu rozsączającego lub poletka drenażowego
Odprowadzenie do studni chłonnej
Odprowadzenie do cieku wodnego
Taki system montujemy w przypadku kiedy przez działkę przebiega rów melioracyjny lub ciek wodny. W takim rozwiązaniu nie bierzemy w ogóle pod uwagę rodzaju gruntu. Możliwe jest zastosowanie praktycznie w każdych.
Przy takim systemie odprowadzenia najczęściej wymagane będzie uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego na wyprowadzenie przyłącza. Następnie należy ustalić z gminą czy konieczne będzie badanie oczyszczonego ścieku oraz z jaką częstotliwością wykonywania.
Komora osadu wtórnego - znajdujące się jeszcze w ścieku pozostałości osadu kierowane są za pomocą pompy mamutowej do pierwszej komory, gdzie osiadają na dnie. Całość procesu wspomagana jest przez okresowe dozowanie powietrza poprzez rurowe dyfuzory drobnopęcherzykowe, do których powietrze dostarczane jest z dmuchawy membranowej
Komora segregacji - zachodzi tu oddzielanie tłuszczów i części stałych zawartych w ściekach
Komora klarowania - z tej części oczyszczony ściek trafia już do systemu rozsączającego, cieku wodnego lub zbiornika szczelnego
Zadzwoń do nas
Na skróty
Przydatne linki
Najpopularniejsze rozwiązanie wybierane przez klientów. Starannie przemyślana, zaprojektowana i wykonana bez kompromisów przydomowa oczyszczalnia ścieków. Synergiczna technologia niskoobciążonego osadu czynnego, wspomaganego złożem zanurzonym daje najwyższy możliwy stopień oczyszczania ścieków socjalno-bytowych, dochodzący do 99%. Wyniki te są potwierdzone badaniami w notyfikowanymi przez Unię Europejską laboratorium. Osiągając takie wyniki oczyszczania ścieków produkty EKO-BIO bez problemu spełniają wymogi prawa, a nawet znacznie je przewyższają. Oferując rewelacyjną jakość oczyszczonego ścieku z naszych urządzeń można go odprowadzać do cieków wodnych, studni chłonnych, rowów melioracyjnych lub np. gromadzić i nawadniać ogród.
Oczyszczalnia biologiczna działa praktycznie bezobsługowo. Wystarczy raz na 2 tygodnie wrzucić tabletkę z bakteriami do toalety oraz raz na 9 miesięcy zamówić wóz asenizacyjny by wybrał nieoczyszczony osad. Koszty eksploatacji to około kilkunastu złoty miesięcznie.
Zadzwoń do nas
+48 509 041 370
Lokalizacja
ul. 11 Listopada 5A
95-070 Aleksandrów Łódzki
Napisz do nas
biuro@heatathome.pl
Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą wizje lokalną na terenie inwestycji.
Nasz specjalista dobierze odpowiednie rozwiązanie na warunki wodno-gruntowe panujące na działce. Takie spotkanie pozwoli przygotować dla Ciebie indywidualnie dopasowaną ofertę.